2018 Kalender / Resultater

MARTS

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

29

Test landskamp (Polen)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

Test landskamp (Polen)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

APRIL

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

1

Test landskamp (Tyskland)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Opstartsstævne (Holstebro)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

1. Division (Esbjerg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

1. Division (Slangerup)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAJ

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

2

Esbjerg Vikings - Region Varde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Region Varde - Esbjerg Vikings

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

1. Division (Fjelsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Kurt Bøghs mindeløb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

VM/EM U21 Kvalikation (Holstebro)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Esbjerg Vikings - Holsted

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Talent Turnering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Pinseløb (Herning)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

Holstebro - Esbjerg Vikings

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

1. Division (Holsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

Fritte Cup Semi 2 (Vojens)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

Talent Turnering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

Esbjerg Vikings - Holstebro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUNI

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

6

Fritte Cup Semi 3 (Fjelsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

1. Division (Grindsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Talent Turnering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

1. Division (Glumsø)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Kjærgaard Cup (Grindsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Esbjerg Vikings - Grindsted

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

DM Semifinale (Glumsø)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

1. Division (Esbjerg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

Fjelsted - Esbjerg Vikings

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JULI

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

4

Holsted - Esbjerg Vikings

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

EM U19 Semifinale (Pardubice, Tjekkiet)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

DM U21 Semifinale (Holstebro)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

EM U19 Par Finale (Zarnovica, Slovakiet)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUGUST

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

1

Talent Turnering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

DM U21 Finale (Outrup)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Grindsted - Esbjerg Vikings

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

1. Division (Fjelsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

EM U19 Finale (Varkaus, Finland)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Slangerup - Esbjerg Vikings

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

U21 VM Hold Finale (Outrup)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

1. Division (Esbjerg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Esbjerg Vikings - Slangerup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

1. Division (Fjelsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

Esbjerg Vikings - Fjelsted

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEPTEMBER

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

1

EM Finale Par (Brovst)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

EM U21 Hold (Letland)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Super Cup A Finale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Talent Turnering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

1. Division (Grindsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Liga Semifinale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

1. Division (Esbjerg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

Liga Finale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Fritte Cup Finale 1 (Holsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Fritte Cup Finale 2 (Esbjerg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

1. Division (Holsted)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OKTOBER

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt: Palle Sørensen, Manager, Sponsor ansvarlig. Telefon: 40173755 E-mail: holmvej14@gmail.com