2017 Kalender / Resultater

MARTS

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

18

Test landskamp (Ludwigslust, Tyskland)

3

3

3

2

 

 

 

11

1. plads

APRIL

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

1

Test landskamp (Vojens kl.16.30)

1

2

3

3

R

1

 

10

2. plads

2

Test landskamp (Brovst kl. 13.00)

3

3

2

1

1

2

 

12+4

2. plads

 

22

Test landskamp (Västervik, Sverige)

0

0

1

2

2

 

 

5+1

2. plads

 

23

Test landskamp (Gislaved, Sverige)

2

3

2

2

 

 

 

9

3. plads

 

29

1. Division (Fjelsted)

3

3

3

d

3

 

 

12

1. plads

30

U21 VM/EM Kvalifikation (Holstebro)

0

2

3

3

2

3

 

10+3

3. plads

MAJ

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

6

1. Division (Holsted)

2

3

3

2

3

 

 

13

1. plads

 

7

Kurt Bøgs Mindeløb (Holsted)

2

3

d

3

2

 

 

10

6. plads

12

DM Kvartfinaler (Grindsted)

1

0

1

0

1

 

 

3

15. plads

13

1. Division (Esbjerg)

3

3

2

3

 

 

 

11

1. plads

17

Esbjerg Vikings - Holstebro

3

2

2

3

1

2

1

14+2

1. plads

20

U21 VM Semifinale (Eskilstuna, Sverige)

3

1

d

0

2

 

 

6

10. plads

21

Fritte cup Semifinale 1 (Grindsted)

3

3

3

3

2

3

 

14

1. plads

 

24

Holsted - Esbjerg Vikings

d

2

 

 

 

 

 

2

1. plads

27

U21 EM Semifinale (Avesta, Sverige)

2

2

3

1

R

 

 

8

9. plads

JUNI

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

5

Pinsestævne (Herning) Aflyst efter heat 16

3

3

R

3

 

 

 

9

2. plads

10

1. Division (Slangerup)

3

3

3

2

 

 

 

11

1. plads

14

Esbjerg Vikings - Region Varde

1

2

1

3

2

0

 

9

1. plads

17

1. Division (Brovst)

3

3

3

1

2

 

 

12

2. plads

21

Slangerup - Esbjerg Vikings

3

1

0

0

 

 

 

4

2. plads

28

Esbjerg Vikings - Slangerup

0

0

2

2

 

 

 

4

Uafgjort

JULI

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

1

1. Division (Holsted) Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

1. Division (Esbjerg)

3

2

1

0

 

 

 

6

1. plads

29

U21 DM Finale (Holsted)

2

2

d

1

3

 

 

8

9. plads

AUGUST

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

5

U21 EM Semifinale Hold

R

3

2

2

 

 

 

7

1. plads

12

1. Division (Holsted) Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

Holstebro - Esbjerg Vikings

2

3

1

0

0

0

 

6

2. plads

19

1. Division (Esbjerg) Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

1. Division (Holsted)

2

3

3

2

2

 

 

12

1. plads

23

Esbjerg Vikings - Fjelsted

0

0

1

2

1

 

 

4

2. plads

26

1. Division (Holsted)

2

3

3

d

3

 

 

11

1. plads

30

Grindsted - Esbjerg Vikings Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEPTEMBER

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

2

Speed Club Super Finale (Esbjerg)

3

3

3

3

1

3

3

13+6

2+1 plads

 

6

Fjelsted - Esbjerg Vikings Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

1. Division (Glumsø) Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Fjelsted - Esbjerg Vikings Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Semifinale Superliga

1

1

F

1

 

 

 

3

3. plads

16

EM Finale (Polen, Krosno)

2

2

1

1

 

 

 

6

2. plads

 

19

1. Division (Glumsø)

3

3

2

3

d

 

 

11

2. plads

21

1. Division (Holsted)

3

0

2

2

 

 

 

7

4. plads

23

1. Division (Grindsted)

3

3

1

2

 

 

 

9

1. plads

29

Fritte cup Finale 1 (Esbjerg)

3

2

2

3

3

3

 

13+3

1. plads

30

Fritte cup Finale 2 (Esbjerg)

3

3

2

2

2

3

 

12+3

1. plads

OKTOBER

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

14

Klubmesterskab (Esbjerg)

2

3

3

3

 

 

 

11

1. plads

Kontakt: Palle Sørensen, Manager, Sponsor ansvarlig. Telefon: 40173755 E-mail: holmvej14@gmail.com