2016 Kalender / Resultater

MARTS

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

4-6

Landsholdsamling i Tyskland (Wittstock) (Aflyst pga. regn)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

APRIL

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

10

Første løb (Varde Motor Arena)

2

1

2

0

2

 

 

7

8. plads

16

U21 landskamp (Fjeldsted)

2

0

0

3

 

 

 

5

1. plads

30

1. Division (Glumsø)

2

3

3

3

3

0

 

14

2. plads

MAJ

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

1

Kurt Bøghs mindeløb (Holdsted)

3

0

0

2

2

 

 

7

10. plads

5

Fun cup (Randers)

3

d

3

3

 

 

 

9

3. plads

8

Træningsstævne (Vojens)

1

3

2

2

 

 

 

8

4. plads

14

1. Division (Esbjerg kl. 10)

3

1

1

1

 

 

 

6

1. plads

15

Test landskamp DK-DK

1

1

0

3

1

 

 

6+2

1. plads

16

Landsholdsamling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

1. Division (Slangerup)

1

2

1

2

1

 

 

7

2. plads

28

1. Division (Glumsø)

0

1

2

0

 

 

 

3

2. plads

JUNI

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

11

1. Division (Esbjerg)

0

2

2

2

3

 

 

9

1. plads

18

1. Division (Fjelsted)

1

1

1

2

 

 

 

5

3. plads

25

1. Division (Holsted) Aflyst pga. regn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JULI

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

14

Landsholdssamling (Holstebro)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Test landskamp DK-S (Brovst)

3

2

1

3

2

1

 

12+2

1. plads

17

Test landskamp DK-S (Brovst)

3

2

2

2

2

 

 

11+2

1. plads

30

DM U21 Semifinale

3

2

2

2

3

 

 

12

3. plads

AUGUST

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

5

Super Cup B - Finale

3

3

3

2

 

 

 

11

2. plads

6

1. Division (Holsted)

F

3

3

3

3

 

 

12

2. plads

10

Nordisk mesterskab hold U21

3

3

3

0

3

3

 

15

1. plads

13

1. Division (Esbjerg) Regnet af efter heat 13

1

2

2

 

 

 

 

5

2. plads

16

Fritte Cup (Grindsted) kl. 17.30

2

1

3

3

3

2

 

12

2. plads

20

1. Division (Brovst) (Aflyst pga. regn)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

Superliga Munkebo - Fjelsted kl. 18.00

1

0

0

 

 

 

 

1

2. plads

26

Superliga Holstebro - Munkebo kl. 18.30

2

2

0

1

 

 

 

5

2. plads

27

1. Division (Silkeborg)

d

3

M

3

1

 

 

7

3. plads

SEPTEMBER

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskema

2

DM U21 Finale (Holstebro) (Aflyst pga. regn)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

1. Division (Grindsted)

3

1

1

3

3

 

 

11

1. plads

4

1. Division (Brovst)

1

3

1

1

3

 

 

9

1. plads

9

Fritte Cup Finale 1 (Holsted)

1

3

1

1

3

 

 

9

1. plads

10

1. Division (Fjelsted)

2

2

3

2

3

 

 

12

1. plads

11

Fritte Cup Finale 2 (Esbjerg)

2

3

0

2

2

2

1

12

3. plads

17

1. Division (Glumsø)

3

2

3

3

3

 

 

14

1. plads

18

Landsholdskamp (Holsted) Aflyst

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

1. Division (Esbjerg)

1

2

3

R

d

 

 

6

1.plads

25

DM U21 Finale (Holstebro)

2

3

1

3

1

 

 

10

6. plads

30

Fritte Cup Open (Esbjerg)

3

3

3

3

2

2

 

16

1. plads

OKTOBER

MATCH

H1

H2

H3

H4

H5

H6

H7

T

Resultat

Se heatskame

1

Klubmesterskab (Esbjerg)

3

3

3

3

3

3

 

15

1. plads

15

Speed Club

3

3

3

 

 

 

 

9

1. plads

 

Kontakt: Palle Sørensen, Manager, Sponsor ansvarlig. Telefon: 40173755 E-mail: holmvej14@gmail.com